Zděné domy

Při stavbě dřevostaveb, ale i při stavbě zděných domů se snažíme neustále sledovat moderní trendy a hledat ekologicky šetrné, kvalitní materiály. Konstrukční materiály, ze kterých zděné domy primárně stavíme jsou Ytong Lambda a pálené cihly Porotherm. 

Stavíme 2 základní konstrukční typy rodinných domů.

  • Ytong Lambda
  • Porotherm

Ytong Lambda má výborné tepelně izolační vlastnosti bez nutnosti dodatečného zateplení. Další výhodou je přesnost a rychlost výstavby. Tvárnice Ytong Lambda "jdou" už z výrobny s určitou vlhkostí, což je nutné při výstavbě i následném užívání stavby respektovat. Stavba musí dýchat, proto se ze vnitř používají výhradně sádrové, sádrovápenné, příp. vápenné omítky. Jako finální omítku je pak vzhledem k potřebné prodyšnosti nevhodné aplikovat akrylátovou omítku. Uživatelé stavby by pak měli být poučeni o vhodném umístění nábytku (cca 1/2 roku by neměl být nábytek "nalepený" ke zdi).

Druhou možností, kterou nabízíme našim zájemcům o výstavbu zdených domů je pálená cihla Porotherm. Vzhledem k nedostatečným tepelně izolačním vlastnostem klasické pálené cihly je vhodné takovou stavbu zateplit. K zateplení staveb používáme výhradně certifikované zateplovací systémy. Pálené cihly se vyznačují zejména výbornými zvukově izolačními vlastnostmi a vysokou požární odolností.

Oba dva konstrukční materiály jsou vyrobené z přírodních materiálů.

Kontakt

AMADENIS s. r. o.
Pod Viaduktem 2784/58a
150 00 PRAHA 5

+420 601 222 699

© 2014 Všechna práva vyhrazena.