top of page

ODVODNĚNÍ & ODVĚTRÁNÍ

Blueprint

ODVODNĚNÍ A ODVĚTRÁNÍ ZDIVA PŘÍRODNÍ METODOU

Vlhkost zdiva a následně škodlivé plísně trápí většinu chalupářů a majitelů objektů, jež neizolovali či použili nesprávnou technologii izolování. Pro řešení plísně široká veřejnost radí používat desinfekční Savo. Tento způsob pomáhá k odstranění plísně, avšak není stavebním řešením odstranění důvodu vzniku vlhkosti a následných plísní. Řešením je realizace okopávky domu a provedení izolací.

Provedeme okopávku starých vlhkých, drolících se a odpouklých omítek a provedeme omítky nové. Příliš nepodporujeme sanační penetrace, sanační postřiky či sanační omítky. Netvrdíme, že nejsou kvalitní, máme pouze zkušenosti s tím, že pokud neprovedeme okopávku a odvětrání problémových prostor, jsou sanační omítky investicí, jež ztrácí smysl. Aplikací sanačních omítek, bez řešení okopávky a odvětrání, zjišťujeme, že po letech se problém s vlhkostí opakuje a veškerá investice do drahých sanačních omítek ztrácí smysl. 

Vlhké zdivo 

  • zvyšuje náklady na vytápění,

  • vytváří podmínky pro vznik škodlivých plísní,

  • narušuje statiku staveb,

  • nesplňuje podmínky zdravého bydlení.

Našim cílem je zvolit postup, který bude řešit hlavní příčiny vzniku vlhkosti. Bude-li zdivo vysušeno a odvětráno, nebude nutné používat drahé sanační omítky. Postačí klasické, výrazně levnější omítky.

bottom of page