top of page

NAŠE DŘEVOSTAVBY

Stavíme dřevostavby jak k trvalému bydlení, tak dřevostavby sloužící k rekreačním účelům, dřevostavby moderních a odvážných tvarů i dřevostavby konzervativnějšího ražení, navazující na stavební zvyklosti a folklór daného kraje.

Materiály konstrukce jsou z velké části na bázi dřeva, tedy z obnovitelného materiálu s nízkou potřebou energie na výrobu, převoz a zabudování do konstrukce. Důsledně jsou navrženy a prověřeny všechny detaily stavby z hlediska jednoduché a rychlé výstavby a následné kontroly. Veškeré detaily jsou také výpočtově prověřeny z hlediska tepelných toků, vnitřních povrchových teplot a difůze vodních par.

RYCHLOST VÝSTAVBY

Samotná montáž RD při provedení stavby na klíč nepřesahuje průměrně 4 měsíce, což znamená úsporu ve vztahu k jakémukoli typu úvěru a zaručuje opravdu rychlé bydlení. Jelikož technologie výstavby je tzv. suchým způsobem (vyjma základové desky), jsou všechny důležité parametry (tepelný odpor, povrchové teploty stěn, vlhkost apod.) v normálních hodnotách ihned po dokončení. Okamžité nastěhování tedy nepřináší žádná zdravotní nebo jiná rizika.

ENERGETICKÁ ÚSPORNOST

Naše domy se vyznačují vysoce nadstandardními tepelně izolačními vlastnostmi, které řeší jeden z nejpalčivějších problémů dnešní doby - stále rostoucí náklady na energie. Obvodová stěna má hodnotu tepelného odporu R = m2 K/W, což v praxi znamená výrazně nízké náklady na provoz domu.

Další typickou vlastností dřevěných domů je nízká akumulační schopnost, což je velikou výhodou při vytápění systémy, které se dají jednoduše regulovat, tzv. ušlechtilé energie (elektrická energie, zemní plyn, dřevní peletky, rekuperační jednotky apod.). Můžeme topit pouze v době, kdy je dům obývaný a nemusíme platit energii, která nám vytápí dům v době, kdy je prázdný.

EKOLOGIE

Dřevo, které je hlavním konstrukčním prvkem bytových domů, je ekologický, obnovitelný a snadno dostupný stavební materiál. Je zárukou nejen příjemného prostředí, vynikajících tepelných vlastností a dlouhé životnosti, ale i přirozeného a zdravého bydlení, které uspokojí z hlediska konkrétního dispozičního řešení, pořizovacích nákladů na stavbu, vysoké kvality bydlení a také z hlediska zdravotního a ekologického. Dřevěné stavby jsou bezkonkurenční i z pohledu potřebné energie na pořízení domu (dřevo se nemusí vypalovat v pecích, je lehké pro transport, nemá nezpracovatelné zbytky apod.). I ostatní materiály v konstrukci vykazují pro ekologii pozitivní parametry, (např. v OSB deskách jsou zpracovány jinak neupotřebitelné dřevní zbytky a moderní technologie zajišťují stále nižší potřebu pojiv, čímž se snižují emise volných formaldehydů; minerální izolace je plně nezávadná vata z roztavených hornin; sádrokarton je materiál bez pojiv, bez emisí formaldehydu, pouze ze sádry, která je převážně odpadním produktem při filtraci komínových spalin tepelných elektráren atd.). Dřevěné stavby jsou tedy jednoznačně ekologicky šetrné výrobky, jak z pohledu zdrojů, výroby, z pohledu uživatele, tak i z pohledu případné likvidace objektu.

VARIABILITA STAVBY

Dřevěná sloupková konstrukce Two by Four (TBF) je systém, který umožňuje vytvářet jakékoliv interiéry i větších rozměrů a to bez omezení nosnými stěnami. To způsobuje velkou variabilitu, která umožňuje vytvořit jakékoliv i atypické uspořádání interiéru. Na základě potřeb a možností klienta dodáváme stavby v různé fázi rozestavěnosti, od hrubé stavby až po stavbu RD na klíč.

PROČ STAVĚT S NÁMI

ZÁRUKA 5 LET

Jsme si jisti kvalitou a poctivostí naší práce, a tak jsm prodlužili záruční lhůtu na naše domy na 5 let.

GARANCE PEVNÉ CENY

Zajištění hypotečního úvěru na základě záruky pevné ceny díla. Od podepsání smlouvy, nedojde-li k výrazné změně cen materiálů, zůstává cena díla neměnná a pevná, čímž odpadají dodatečné vícenáklady.

KVALITNÍ MATERIÁLY

Dbáme na použití vysoce kvalitních, certifikovaných stavebních materiálů.

RYCHLOST VÝSTAVBY

Dřevostavby lze postavit mnohem rychleji než klasické zděné domy, protože lze vyloučit tzv. mokré procesy a s nimi související technologické přestávky. Díky tzv. suché technologii lze stavět i v zimních měsících.

ABSENCE TĚŽKÉ TECHNIKY

Díky využívání systému Two by Four se může stavba i na obtížně přítupných místech.

VÍCE PROSTORU

Oproti zděným domům jsou u dřevostaveb podstatně štíhlejší obvodové stěny. U domu o zastavěné ploše 100 m2 tak získáme cca 10 m2 navíc, což se projeví i na hodnotě domu.

NÍZKÉ NÁKLADY

Naše domy se vyznačují vysoce nadstandardními tepelně izolačními vlastnostmi, které řeší jeden z nejpalčivějších problémů dnešní doby - stále rostoucí náklady na energie.

STABILNÍ TEPLOTA

Skladba obvodového pláště chrání v létě před přehřátím domu a v zimě před chladem.

JEDNODUŠŠÍ PŘESTAVBA

Díky použité technologii je přestavba dřevostavby podstatně jednodušší než je tomu u zděných domů.

bottom of page