top of page
STAVBA PANELŮ B89

TECHNOLOGIE

B175.jpg

Montované dřevostavby jsou na trhu stále oblíbenější a jejich výstavba za poslední desetiletí raketově stoupá. U našich zákazníků se stává stále oblíbenější zejména pro jejich vynikaící tepelně-izolační vlastnosti. Při neustále se zvyšujících nárocích na energetickou úsporu pozemních staveb sami zjišťujeme, že jsme za mnoho let v podstatě nemuseli měnit obálku budovy či její skladbu, pouze jsme prováděli mírné korekce v systému vytápění. 

montáž stropní konstrukce, CLT konstrukce

JAK DŘEVOSTAVBA FUNGUJE

Obálky dřevostavby jsou v drtivé většině navrženy s minimální akumulací, to znamená že teplo/zimu neukládají/neakumulují do sebe, tak jako zděné konstrukce, ale teplo spíše odrážejí a uchovají ho uvnitř budovy. Vnitřní teplotu lze tedy velice rychle přizpůsobit na tu nejvíce komfortní, v létě rychle schladit, v zimě rychle vyhřát. Abychom ale vyrovnali poměr vah, do všech dřevostaveb z pravidla děláme standardní betonový potěr jako podlahovou vrstvu, který při podložení dostatečným množstvím tepelné izolace funguje jako částečný akumulační prvek ve vaší stavbě. Dřevostavby jsou pro svojí pružnost o proti zděné konstrukci taktéž nesmírně vhodné do všech oblastí se seismickou aktivitou (Hradecko, Karlovarsko, českolipsko....) nebo všude kde se v lokalitě nachází lom.

OBVODOVÉ STĚNY

Při stavbě dřevostaveb nejčastěji používáme prefabrikované sendvičové panely, které nám umožňují mít běžný bungalov o podlahové ploše 110m2 připravenoý k předání již během 9 týdnů! Používáme certifikované panely se začepovanou konstrukcí, které jsou díky montáži na hale vyrobené s milimetrovou přesností. Po montáži svislých konstrukcí ihned stavbu zastřešíme, tím minimalizujeme riziko poškození stavby vodou. Stavby s komplikovanějším provedením nebo horší přístupovou cestou jsme schopni sestavit na místě formou letmé montáže. 

VNITŘNÍ POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Vnitřní povrchové úpravy provádíme výhradně "česko-kanadskou" technologií, při které veškeré vnitřní i vnější rohy opáskujeme a minimalizujeme tím do budoucna vytvoření jakýchkoli prasklin. Perfektní vytmelení je završeno stříkanou malbou značky Semin.

KOUPELNY

Na veškeré koupelné vybavení máte předem stanovený budget, který můžete dle libosti využít v koupelnách SIKO, nabízející tisíce produktů, fantazii při plánování vaší koupelny se tedy meze nekladou.

PODLAHOVÉ KRYTINY

Na podlahové krytiny máte opět stanovený budget, se kterým můžete neomezeně vybírat v podlahových studiích Breno. Poslední dobou máme nejčastější poptávku po lepené vinylové podlaze, proto jsme ji dali do standardu. Ale změna podlahové krytiny v žádném případě není problém.