STAVBA PANELŮ B89

TECHNOLOGIE

B175.jpg

Montované dřevostavby jsou na trhu stále oblíbenější a jejich výstavba za poslední desetiletí raketově stoupá. U našich zákazníků se stává stále oblíbenější zejména pro jejich vynikaící tepelně-izolační vlastnosti. Při neustále se zvyšujících nárocích na energetickou úsporu pozemních staveb sami zjišťujeme, že jsme za mnoho let v podstatě nemuseli měnit obálku budovy či její skladbu, pouze jsme prováděli mírné korekce v systému vytápění. 

montáž stropní konstrukce, CLT konstrukce

JAK DŘEVOSTAVBA FUNGUJE

Obálky dřevostavby jsou v drtivé většině navrženy s minimální akumulací, to znamená že teplo/zimu neukládají/neakumulují do sebe, tak jako zděné konstrukce, ale teplo spíše odrážejí a uchovají ho uvnitř budovy. Vnitřní teplotu lze tedy velice rychle přizpůsobit na tu nejvíce komfortní, v létě rychle schladit, v zimě rychle vyhřát. Abychom ale vyrovnali poměr vah, do všech dřevostaveb z pravidla děláme standardní betonový potěr jako podlahovou vrstvu, který při podložení dostatečným množstvím tepelné izolace funguje jako částečný akumulační prvek ve vaší stavbě. Dřevostavby jsou pro svojí pružnost o proti zděné konstrukci taktéž nesmírně vhodné do všech oblastí se seismickou aktivitou (Hradecko, Karlovarsko, českolipsko....) nebo všude kde se v lokalitě nachází lom.

OBVODOVÉ STĚNY

Při stavbě dřevostaveb nejčastěji používáme prefabrikované sendvičové panely, které nám umožňují mít běžný bungalov o podlahové ploše 110m2 připravenoý k předání již během 9 týdnů! Používáme certifikované panely se začepovanou konstrukcí, které jsou díky montáži na hale vyrobené s milimetrovou přesností. Po montáži svislých konstrukcí ihned stavbu zastřešíme, tím minimalizujeme riziko poškození stavby vodou. Stavby s komplikovanějším provedením nebo horší přístupovou cestou jsme schopni sestavit na místě formou letmé montáže. 

VNITŘNÍ POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Vnitřní povrchové úpravy provádíme výhradně "česko-kanadskou" technologií, při které veškeré vnitřní i vnější rohy opáskujeme a minimalizujeme tím do budoucna vytvoření jakýchkoli prasklin. Perfektní vytmelení je završeno stříkanou malbou značky Semin.

KOUPELNY

Na veškeré koupelné vybavení máte předem stanovený budget, který můžete dle libosti využít v koupelnách SIKO, nabízející tisíce produktů, fantazii při plánování vaší koupelny se tedy meze nekladou.

PODLAHOVÉ KRYTINY

Na podlahové krytiny máte opět stanovený budget, se kterým můžete neomezeně vybírat v podlahových studiích Breno. Poslední dobou máme nejčastější poptávku po lepené vinylové podlaze, proto jsme ji dali do standardu. Ale změna podlahové krytiny v žádném případě není problém.

OKNA A DVEŘE

Ve standardu montujeme prvotřídní plastová okna S9000. Okna jsou snadná na údržbu, mají vynikající tepelně izolační vlastnosti vhodné i pro pasivní stavby. Okna v základním provedení dodáváme v jednostranném barevném dekoru (dekor dle výběru/bílá).

SYSTÉM ELEKTROINSTALACE A VODOINSTALACE

Vodoinstalace v našich stavbách je prováděná potrubním systémem Valsir, který v sobě kombinuje výhody typické pro plastové i kovové potrubí, oporti běžnému PPR potrubí zvládne provozní tlak až 10 bar a provozní teplotu vody až 95°!

Elektroinstalace v našich stavbách je nadstandardní! Prvotřídní kabelové rozvody jsou završeny designovými zásuvkami Schneider Unica s variabilním barevným provedením. Domovní rozvaděč je taktéž celý proveden značkovým systémem Schneider.

PROČ STAVĚT S NÁMI

ZÁRUKA 30 LET

Jsme si jisti kvalitou a poctivostí naší práce, záruka na veškeré statické prvky stavby je 30 let.

GARANCE PEVNÉ CENY

Zajištění hypotečního úvěru na základě záruky pevné ceny díla. Od podepsání smlouvy, nedojde-li k výrazné změně cen materiálů, zůstává cena díla neměnná a pevná, čímž odpadají dodatečné vícenáklady.

KVALITNÍ MATERIÁLY

Dbáme na použití vysoce kvalitních, certifikovaných stavebních materiálů.

RYCHLOST VÝSTAVBY

Dřevostavby lze postavit mnohem rychleji než klasické zděné domy, protože lze vyloučit tzv. mokré procesy a s nimi související technologické přestávky. Díky tzv. suché technologii lze stavět i v zimních měsících.

NÍZKÉ NÁKLADY

Naše domy se vyznačují vysoce nadstandardními tepelně izolačními vlastnostmi, které řeší jeden z nejpalčivějších problémů dnešní doby - stále rostoucí náklady na energie.

ABSENCE TĚŽKÉ TECHNIKY

Stavba postupem letmé montáže nám dovoluje stavět i na těžce dostupných místech.

STABILNÍ TEPLOTA

Skladba obvodového pláště chrání v létě před přehřátím domu a v zimě před chladem.

VÍCE PROSTORU

Oproti zděným domům jsou u dřevostaveb podstatně štíhlejší obvodové stěny. U domu o zastavěné ploše 100 m2 tak získáme cca 10 m2 navíc, což se projeví i na hodnotě domu.

JEDNODUŠŠÍ PŘESTAVBA

Díky použité technologii je přestavba dřevostavby podstatně jednodušší než je tomu u zděných domů.